Fortuna

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Legalny bukmacher Fortuna

Fortuna to jeden z najbardziej znanych legalnych bukmacherów w Polsce. Dosyć napisać, że obecnie Fortuna obsługuje prawie 600 naziemnych lokali bukmacherskich w całej Polsce, w których pracuje około 1000 osób. Fortuna to także jeden z najdłużej działających bukmacherów na polskim rynku. Cechuje ich ponad dwudziestoletnie doświadczenie, a już w 1997 roku obsługiwali nas w ponad 20 lokalizacjach! Jeżeli nie kojarzycie tej nazwy, to może coś więcej Wam powie nazwa Profesjonał, bo tak wtedy się nazywała Fortuna.

Fortuna to także pewny kapitał (spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie) oraz międzynarodowe środowisko (działa w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech).

Ważne! Bądź bezpieczny i graj legalnie!

Fortuna jest legalnym bukmacherem, który oferuje usługi na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Fortuna oferuje zakłady bukmacherskie przez Internet na podstawie zezwolenia Ministra Finansów z dnia 23 stycznia 2012 roku nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Szczegóły możecie sprawdzić na stronie Fortuna!

Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co to jest Fortuna?
 • Co oferuje Fortuna?
 • Jakie są wady Fortuna?
 • Jakie są zalety Fortuna?
 • Jak wpłacić do Fortuna?
 • Jak wypłacić z Fortuna?
 • Jak postawić zakład w Fortuna?
 • Jak się skontaktować z Fortuna?

Co oferuje Fortuna?

Jak na lidera rynku przystało, oferta bukmachera Fortuna jest bardzo szeroka. Typować w Fortuna można zarówno popularne sporty (piłka nożna, hokej tenis siatkówka) wraz z niższymi ligami, jak i sporo sportów niszowych (wśród ciekawszych można wymienić badminton, florbal, esport, czy piłkę wodną). Można jednak zauważyć, że w niektórych krajach nie ma najniższych lig piłkarskich, ale to dostrzegą tylko bardzo profesjonalni typerzy.

Fortuna to nie tylko zakłady sportowy. Możemy tu również typować wydarzenia ze świata polityki, rozrywki oraz biznesu. W Fortuna znajdziemy również kilka ciekawych zakładów dotyczących przyszłości. Są one dodane raczej w ramach rozrywki (na przykład zakład Rosja kupi Alaskę w 2018 roku – kurs @2500), ale już zakład „w finale MŚ w piłce nożnej Messi i Ronaldo strzelą gola” z kursem @333 wydaje się warty zagrania za 2 złote.

Standardowo analizując ofertę należy zwrócić uwagę na dwie zmienne: wysokość kursów i oferta zakładów pobocznych. Jak te dwie zmienne wyglądają w ofercie bukmachera Fortuna? Oferta zakładów pobocznych w Fortuna jest dobra, ale niestety daleko im do liderów rynku. Na najbardziej popularne mecze piłkarskie liczba zakładów pobocznych dochodzi do stu. W mniej popularnych wydarzeniach i sportach liczba ta wynosi kilkanaście do kilkadziesiąt zakładów pobocznych.

Natomiast wysokość kursów u legalnego bukmachera Fortuna prezentuje się obiecująco. Zawsze mogłyby one być wyższe, ale generalnie są satysfakcjonujące typerów. Czytelników szerzej zainteresowanych wysokością kursów Fortuna zapraszamy do tego artykułu dotyczącego porównania ofert legalnych bukmacherów. Niestety bukmacher Fortuna nie oferuje żadnej dodatkowej promocji pozwalającej zwiększyć kursy o wysokość podatku. Aktualne kursy Fortuna możecie sprawdzić na stronie Fortuna.

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Jak wygląda oferta zakładów na żywo u bukmachera Fortuna? Bardzo dobrze, a być może nawet najlepiej w Polsce. Po kliknięciu w dział zakłady LIVE otwiera nam się lista aktualnie odbywających się wydarzeń z różnych sportów (popularnych, ale i niszowych, takich jak na przykład tenis stołowy, czy siatkówka plażowa). Większość zakładów na żywo Fortuna oferowana jest razem z dużą liczbą zakładów pobocznych, co sprawia, że typowanie jest ciekawsze. Bukmacher Fortuna przygotował też kalendarz zakładów na żywo ,a więc zawsze możemy zaplanować nasze przyszłe typowanie.

Od niedawna w ofercie Fortuna znajdziemy również sporty wirtualne. Jest to bardzo obszerny dział (nie tylko piłka nożna, ale i żużel, wyścigi konne, wyścigi psów, samochody, czy tenis). Sporty wirtualne Fortuna możemy typować o każdej porze dnia i nocy (nie ma problemy z typowaniem o 3 w nocy). Sporty wirtualne Fortuna są dostępne wraz z zakładami pobocznymi, transmisją video oraz komentarzem. Uczciwie trzeba przyznać, że jest to trochę hazard, taka namiastka kasyna, ale jak ktoś się nudzi w nocy, to na pewno jest to pewniejsze od kasyn internetowych!

Jeżeli zainteresowała Cięoferta bukmachera Fortuna, to możecie postawić swoje zakłady na stronie Fortuna.

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Podsumowując opis oferty zachęcamy, aby ofertę bukmachera Fortuna porównać z innymi ofertami legalnych bukmacherów. Nie musicie tego robić sami – zrobiliśmy to za Was. Sprawdź nasze porównanie ofert legalnych bukmacherów w Polsce w tym artykule.

Jak się skontaktować z Fortuna?

Bukmacher Fortuna stale się rozwija, a rozwijana jest też między innymi jakoś obsługi klienta. W każdej chwili (chociaż należy pamiętać o godzinach pracy, czasem na odpowiedź poczekamy do  następnego dnia )możemy skontaktować się z pracownikami Fortuna za pośrednictwem adresu e-mail, formularza kontaktowego oraz czatu na żywo.

Support bukmachera Fortuna jest bardzo profesjonalny (chociaż można zauważyć pewne automatyczne rozwiązywanie problemów na zasadzie kopiuj-wklej). Wszystkie pytania możemy zadać w Polskim języku, a na rozwiązanie nie będziemy długo czekać.

Fortuna to bardzo rozbudowana sieć placówek naziemnych, a w każdej z nich pracownicy Fortuna też spróbują rozwiązać nasze problemy. Jeżeli macie poważny problem, a taką placówkę blisko, to warto zapytać osobiście.

Z bukmacherem Fortuna skontaktujecie się za pomocą:

 • czatu na żywo;
 • adresu e-mail;
 • formularza kontaktowego;
 • osobiście w punkcie obsługi.

Obsługę klienta bukmachera Fortuna warto porównać z obsługą klienta pracującą u konkurencji. Możecie tego dokonać czytając ten artykuł porównujący obsługę klienta u legalnych bukmacherów.

Jak wpłacić do Fortuna oraz jak wypłacić z Fortuna?

Na pierwszy rzut oka Fortuna oferuje bardzo szeroką gamę dostępnych depozytów. W praktyce po prostu rozszerzyli oni funkcję szybkich przelewów na poszczególne banki. Nie oznacza to jednak, że możliwości depozytów do Fortuna są wąskie. Są one bardzo szerokie, ale jednak nie są wybitne.

W tym momencie do bukmachera Fortuna możemy dokonać depozytu za pomocą szybkich przelewów bankowych (tpay oraz bezpośrednio za pośrednictwem banków), funkcji BLIK, karty kredytowej (Visa, MasterCard), funcji Masterpass oraz tradycyjnego przelewu bankowego. To dobra oferta, ale rzuca się w oczy chociażby brak Skrilla i paysafecard.

Minimalna kwota depozytu do bukmachera Fortuna wynosi 1 PLN. Większość form depozytu nie zajmuje więcej czasu niż kilka chwil, a więc za zdeponowane środki od razu możemy typować. Wszystkie depozyty w Fortuna są zwolnione z jakichkolwiek opłat manipulacyjnych, a więc stawiamy za tyle, ile wpłaciliśmy.

Do Fortuna wpłacimy za pomocą:

 • szybkiego przelewu bankowego (bezpośrednio z banku, tpay),
 • tradycyjnego przelewu bankowego,
 • BLIKa
 • karty kredytowej (Visa, MasterCard),
 • Masterpass.

Najszybciej i najbezpieczniej do Fortuna wpłacimy za pomocą funkcji BLIK (naprawdę BLIK nic nam nie płaci za reklamę – są po prostu dobrzy).

Jeżeli chodzi o wypłaty, to nie ma minimalnej kwoty wycofania środków z Fortuna, a za wypłatę nie są pobierane żadne opłaty. Zgodnie z polskim prawem Fortuna udostępnia wypłaty jedynie na rachunek bankowy. Wypłaty z bukmachera Fortuna realizowane są w dni robocze o godzinie 12:00, co oznacza, że trwają od kilku godzin, do nawet najbliższego poniedziałku. Szczegóły dotyczące transakcji u bukmachera Fortuna (i innych) sprawdzisz w naszym artykule porównującym wpłaty i wypłaty do bukmacherów w Polsce.

Jakie bonusy oferuje Fortuna?

Niestety, z uwagi na ograniczenia prawne, nie opisujemy bonusów bukmacherów w naszych recenzjach. Więcej szczegółów na temat promocji bukmachera Fortuna znajdziecie w naszym artykule porównującym oferty promocyjne legalnych bukmacherów, który znajdziecie tutaj.

Czytając te porównanie dowiecie się, który legalny bukmacher oferuje najlepszy bonus (najbardziej Wam pasujący, bo niektórzy wolą wyższy bonus, a inni niższy obrót bonusem).

Czy Fortuna inwestuje w polski sport?

Legalny bukmacher Fortuna inwestuje w polski sport. Co ważne pracownicy marketingu firmy Fortuna potrafili zdywersyfikować fundusze. Dzięki temu Fortuna sponsoruje zarówno wielkie marki (Fortuna to główny sponsor Legii Warszawa, oficjalny sponsor 1 ligi piłkarskiej i GKSu Katowice), jak i mniejsze kluby z niższych lig (Fortuna sponsoruje Wigry Suwałki, Raków Częstochowa, Miedź Legnica, Stal Mielec, czy Zagłębie Sosnowiec). Można polemizować, czy jest to kwestia oszczędności, czy praca u podstaw. My to doceniamy.

Fortuna jest również sponsorem playarena – amatorskich, bezpłatnych rozgrywek piłki nożnej sześcioosobowej. Innymi słowy Fortuna rozwija naszych młodych piłkarzy.

Jak postawić zakład w Fortuna?

Bukmacher Fortuna to prawie 600 punktów przyjmowania zakładów bukmacherskich, które są zlokalizowane w całej Polsce. Jeżeli chcesz postawić zakład osobiście, to fortuna wydaje się najlepszą opcją. Oczywiście Fortuna posiada też licencję na organizowanie zakładów bukmacherskich przez Internet.

Strona internetowa bukmachera Fortuna została przygotowana bardzo profesjonalnie. Działy są logicznie rozmieszczone, napisane poprawną polszczyzną i szybko się wczytują. na przykład bez problemu sprawdzimy z jakiego bonusu korzystamy i ile obrotu nam pozostało.

Niestety zwraca uwagę nieaktualność niektórych działów. Tak jak sama oferta jest zawsze profesjonalnie i aktualnie przygotowana, tak po kliknięciu w typy ekspertów pojawiają się wpisy z 2015 roku. Nie jest to najlepsza wizytówka strony internetowej Fortuna, ale też nie jest to żadna przeszkoda dla typerów.

Bukmacher Fortuna przygotował również coś dla graczy będących w ciągłym ruchu. Mowa tutaj oczywiście o autorskiej aplikacji mobilne Fortuna, która jest dostępna na urządzenia z Androidem, IOSem, a nawet Windowsem! Aplikacja mobilna  Fortuna jest bardzo funkcjonalna. Dzięki niej doładujesz konto, sprawdzisz statystki, postawisz zakłady, a nawet pooglądasz transmisję na żywo. Prosta obsługa aplikacji mobilnej Fortuna pozwoli Ci na przykład na ustawienie dedykowanych powiadomień o wynikach Twoich typów! A jeżeli nie lubisz instalować aplikacji, to Fortuna przygotowała też mobilną wersję swojej strony internetowej.

Na zakończenie zapraszamy Was jeszcze do zapoznania się z naszym porównaniem sposobów zawierania zakładów, stron internetowych oraz aplikacji mobilnych legalnych bukmacherów, które przygotowaliśmy w tym miejscu.

Podsumowanie

Legalny bukmacher Fortuna to jeden z najdłużej działających bukmacherów na polskim  rynku. Jego główne zalety to szeroka oferta zakładów LIVE, niezłe kursy i profesjonalne podejście do klientów. No i ponad 600 placówek naziemnych!

Czy Fortuna to dobry bukmacher? Tak! Mimo pewnych niedociągnięć polecamy posiadać otwarte konto u bukmachera Fortuna. Na koniec polecamy sprawdzić, jak bukmacher Fortuna prezentuje się w naszym rankingu bukmacherów, który znajdziecie tutaj.

Nasza łączna ocena legalnego bukmachera Fortuna: 8/10!

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)