Ranking bukmacherów

rankinga.jpg (500A?264)

Wybór najlepszego bukmachera do obstawiania zakładów sportowych jest sprawą trudną. Intensywna konkurencja jest bardzo dobra dla typerów, bo mogą oni oczekiwać coraz to lepszych cech bukmachera, ale z drugiej strony trudno się czasem połapać w tym, który bukmacher co oferuje. Na szczęście istnieje Internet, w którym doświadczeni typerze mogą się dzielić na stronie takiej jak ta swoją wiedzą.

Ważne! Bądź bezpieczny i graj legalnie!

Na początku każdego artykułu podkreślamy, że nie ważne, którego bukmachera wybierzecie. Ważne aby był on legalny w Polsce. Obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów grozi konsekwencjami prawnymi, w tym utratą wygranych. Wszyscy opisywani przez nas bukmacherzy (Totolotek, LVbet Fortunasą bukmacherami, którzy oferują zakłady bukmacherskie w Polsce legalnie – na podstawie zezwolenia Ministra Finansów!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak wybrać najlepszego bukmachera?
 • Gdzie stawiać zakłady internetowe?
 • Co to jest bukmacher internetowy?
 • Jakie są wady i zalety gry u bukmacherów?
 • Jakie opinie mają bukmacherzy w Polsce?
 • Którego bukmachera wybrać?

Ranking bukmacherów

Każdy bukmacher ma specyficznych kilka cech. Dotyczy to zarówno bukmacherów legalnie działających w Polsce, jak i tych łamiących prawo (których jest z dnia na dzień mniej na naszym rynku). Jedna firma będzie się specjalizowała w szerokiej ofercie, inna w zakładach na żywo, jeszcze inna w ekspresowych wypłatach.

Rzadko się też zdarza, aby jeden bukmacher był najlepszy we wszystkim. Zdecydowanie częściej bukmacherzy mają mocne strony, ale też słabe strony. Świadomy typer powinien  potrafić je porównać (chociaż to akurat robimy za Was), zdecydować, które cechy są dla niego najważniejsze i na tej podstawie wybrać bukmachera.

Aby ułatwić Wam proces wybrania najlepszego miejsca do typowania dla siebie, przygotowaliśmy kompleksowe porównania bukmacherów legalnie działających w Polsce. Oto co uznaliśmy za najważniejsze wśród cech bukmacherów i porównaliśmy:

 • oferta;
 • transfery pieniężne;
 • obsługa klienta;
 • bonusy i promocje;
 • strona internetowa oraz aplikacja mobilna.

Naszym zdaniem te pięć punktów to najważniejsze cechy bukmacherów, na które trzeba zwracać uwagę podczas otwierania konta u bukmachera. Postaramy się teraz  je krótko omówić. Oczywiście każdy z Was da rade wymyślić jakąś inną cechę (na przykład stopień inwestycji w polski sport) i oczywiście będziecie mieć rację (z dwóch identycznych bukmacherów, lepiej jest grać u bukmachera, który sponsoruje Wasz ukochany klub) ,ale uznaliśmy inne cechy za zbyt mało istotne by je porównywać lub zawarte w innych cechach (na przykład programy lojalnościowe to promocje i bonusy).

Natomiast tym z Was, którzy są spragnieni szczegółów polecamy nasze recenzje bukmacherów działających legalnie w Polsce, w których bardzo szeroko wykraczamy poza powyższe cechy:

Przeczytaj recenzję bukmachera Betclic!

Przeczytaj recenzję bukmachera Totolotek!

Przeczytaj recenzję bukmachera LVbet!

Przeczytaj recenzję bukmachera Fortuna!

Przeczytaj recenzję bukmachera eToto!

Przeczytaj recenzję bukmachera Betfan!

Oferta bukmacherów

Czym jest oferta bukmachera? W skrócie wszystko to co możemy typować i to na jakich warunkach możemy to wytypować. Oferta bukmachera to tak naprawdę jego wizytówka i cecha, od której musimy rozpocząć wybór najlepszego miejsca do typowania. Bez dobrej albo chociażby średniej oferty bukmacher nie ma racji bytu na rynku, a co za tym idzie nawet nasze pieniądze są zagrożone.

Co się składa na ofertę bukmacherską? Po pierwsze i najważniejsze wysokość kursów. W teorii może Wam się wydawać, że nie ma różnicy pomiędzy kursem  2,10 a kursem 2,30. To tylko 0,20, nie ma różnicy, na live to się zmienia o taką kwotę co chwilę. To bardzo błędne myślenie. Fakt, że typując jeden wygrany zakład za 100 zł różnica wynosi tylko 20 zł (a nawet niecałe 18 zł po uwzględnieniu podatku). Jednak rzadko kto gra jeden typ. Załóżmy, że w ciągu miesiąca trafiacie sto typów. Różnica ta rośnie wtedy do 2000 zł (lub niecałych 1800 zł po podatku). Prawda, że robi wrażenie?

Można pójść krok dalej i postawić założenie, że dla wielu typerów taka różnica w wysokości 0,20 na wysokości kursach może być różnicą pomiędzy profitowym obstawianiem, a stratnym obstawianiem. Wyobraźmy sobie, że mamy dwóch typerów ze skutecznością 50%, którzy grają 100 typów w miesiącu – każdy za 100 zł. Jedne uzyskał średni kurs 1,90, a drugi 2,10 (już po podatku dla uproszczenia). Pierwszy zakończy miesiąc z 500 zł stratą, a drugi z 500 zł zyskiem. Zdecydowanie lepiej grac u bukmacherów z wyższymi kursami.

Kursy to jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest także sama szerokość oferty. Co z tego, że bukmacher ma wysokie kursy, jeżeli oferuje bardzo mało wydarzeń. Dobre miejsce do typowania to takie, w którym możemy obstawiać dosłownie wszystko. Oczywiście bukmachera należy dostosować do sportów, które typujecie (jeżeli lubicie piłkę nożną, to zagracie wszędzie), ale i tak zdecydowanie lepiej grać u bukmacherów z szerszą ofertą. Czym szersza oferta, tym większa szansa, że bukmacher się pomyli i wystawi zbyt duże kursy. Dodatkowo u nas na portalu często pojawiają się profitowe typy z niszowych dyscyplin sportowych.

Na ofertę możemy spojrzeć jeszcze szerzej. Poza liczbą dostępnych wydarzeń do typowania ważna jest również oferta niższych lig, liczba zakładów pobocznych oraz oferta zakładów live. Te trzy czynniki są bardzo ważne w typowaniu u bukmacherów. Oczywiście nie musimy pisać, że lepszy jest bukmacher, który oferuje więcej niższych lig, więcej zakładów pobocznych i więcej zakładów na żywo.

Porównanie oferty to bardzo trudna sprawa. Kursy i wydarzenia sportowe są bardzo dynamiczne. Na szczęście nasi eksperci postanowili zrobić to za Was. W tym artykule dowiesz się, który bukmacher ma najlepsza ofertę w Polsce!

Który bukmacher najszybciej wypłaca?

Oferta jest bardzo ważna, ale inne cechy bukmacherów również są istotne. Co z tego, że uda nam się wygrać ogromną kwotę, jeżeli nie uda nam się jej wypłacić? Grając u bukmacherów  legalnie działających na polskim rynku (takich jak Totolotek, Fortuna, czy LVbet) wprawdzie nie ma groźby utraty pieniędzy, ale i tak lepiej mieć do niej szybszy dostęp.

Porównując sposoby płatności do i z bukmacherów ważne są trzy czynniki: szybkość księgowania depozytów i realizowania wypłat; gama możliwych form płatności; opłaty,  prowizje i ograniczenia. Trudno zdecydować, który z tych trzech czynników jest najważniejszy, bo wszystkie w istotny sposób wpływają na nasz zysk.

Na pewno bardzo ważny jest czas depozytów do bukmachera oraz czas wypłat z bukmachera.  Szybkość depozytów jest istotna, bo często chcemy zagrać typ, który się zaczyna za kilka minut lub po prostu chcemy zagrać coś na żywo, a tam są bardzo dynamiczne kursy. Natomiast wypłaty są ważne,, bo każdy lubi mieć stały i niczym nieograniczony dostęp do gotówki. Mrożenie pieniędzy jest niewskazane. Mamy szczęście, że żyjemy w takich czasach, w których transfer pieniędzy pomiędzy bukmacherami powinien trwać kilka minut (na przykład od zlecenia wypłaty z LVbet, do zaksięgowania depozytu w Fortuna), a nie 2 tygodnie – jak to było kilka lat temu.

W Polsce wypłaty z legalnych bukmacherów są ograniczone do przelewów bankowych. Natomiast gama depozytów jest sprawą otwartą i każdy bukmacher może oferować tyle możliwości, ile chce. Zdecydowanie najlepsi są bukmacherzy, do których możemy wpłacić na więcej sposobów (chociaż w dzisiejszych czasach prawie wszyscy używają BLIKa, Skrilla lub przelewów24).

O opłatach i ograniczeniach bukmacherów nie ma co się rozpisywać. Powinno ich po prostu nie być. Żadnych minimalnych kwot wypłat, depozytów, ani żadnych opłat od wpłaty i wypłaty. Tak jak koszt reklamówki w Biedronce można uzasadnić troską o środowisko (chociaż jest to naciągane), tak prowizja od depozytu nie jest niczym uzasadniona.

Ponownie na sprawdzenie transferów pieniężnych musielibyście poświęcić sporo czasu, ale od czego są… nasi eksperci! W tym artykule dowiesz się, który bukmacher ma najlepsze wpłaty i wypłaty w Polsce!

Obsługa klienta – czyli jaki powinien być support bukmachera

Teoretycznie ten punkt nie musi być opisywany. U dobrego bukmachera jakość obsługi klienta nie ma znaczenia, bo nigdy nie powinniśmy mieć z nią kontaktu. Nie jest to jednak do końca prawda, bo każdy z Was będzie musiał chociażby przejść przez weryfikację dokumentów. A to oznacza kontakt z supportem.

Jaki powinien być support bukmachera? Odpowiedź na to pytanie nie jest specjalnie odkrywcza. Obsługa klienta powinna działać szybko, sprawnie rozwiązywać problemy i być czynna przez całą dobę. W praktyce możemy jedynie liczyć na obsługę klienta zbliżoną do ideału, bo żadna nie jest czynna całą dobę.

Dobrze jest też porównać możliwości kontaktu z obsługą klienta u bukmachera.  Czym ich więcej, tym bardziej prawdopodobne, że jedna z nas nam będzie pasować. Część z Was woli rozmawiać (telefon), część pisać (mail) a część to połączyć (czat na żywo). Niezależnie od wybranej formy kontaktu powinniśmy być usatysfakcjonowani z reakcji bukmachera.

Wreszcie, do obsługi klienta zalicza się również obsługa osób typujących zakłady w punktach naziemnych. Ile bukmacher ma lokali naziemnych, w jakich godzinach są otwarte, jacy pracownicy tam pracują. Typerów internetowych aż tak to nie interesuje, ale warto to porównać.

Który legalny bukmacher działający na rynku polskim ma najlepszą obsługę klienta? W tym artykule dowiesz się, który bukmacher ma obsługę klienta najlepiej i najszybciej rozwiązującą problemy.

Bonusy i promocje – czyli darmowe pieniądze

Starsi z Was będą pamiętać czasy, w których polscy bukmacherzy nie oferowali żadnych bonusów, a ich promocje były ograniczone do minimum.  Dzisiaj śmiało można napisać, że polscy bukmacherzy oferują jedne z lepszych bonusów i promocji na świecie. Tak my naprawdę nie żartujemy bonusy polskich bukmacherów są wyższe, częstsze i z niższym obrotem.

Jakie są najlepsze bonusy od bukmacherów? Oczywiście te darmowe, bez depozytu. Takie jednak zdarzają się najrzadziej (chociaż każdy z naszych partnerów taki ma). Poza tym warto zwrócić uwagę na wysokość bonusu, częstotliwość bonusów oraz warunki obrotu bonusami.

Wysokości bonusu nie trzeba jakoś specjalnie opisywać. Zawsze jest lepiej otrzymać darmowe 500 zł niż darmowe 100 zł. Czym wyższa kwota bonusu tym po prostu lepiej. Z wysokością bonusu związany jest także procent bonusu czyli to, jaki procent naszego depozytu będzie stanowił bonus. Oczywiście najlepsi są bukmacherzy oferujący bonusy 100% lub nawet wyższe.

Poza bonusami powitalnymi trzeba sprawdzić inne promocje bukmacherskie danej firmy. Jak często oferuje ona dedykowane bonusy tylko dla nas, jak często organizuje konkursy, jaki ma program lojalnościowy. Wszystko to porównujemy w naszym artykule o legalnych bonusach bukmacherskich – do poczytania tutaj.

Z bonusami nieodłącznie związany jest obrót. Obrót bonusem to kwota, za którą musimy postawić u danego bukmachera zanim będzie można bonus wypłacić. Zagraniczni bukmacherzy często oszukują na obrocie (12 razy po kursie minimum 2,50), bukmacherzy w Polsce na szczęście obroty mają dużo bardziej realne, ale i tak należy je porównać. Oczywiście czym niższy obrót, tym lepiej dla typera.

Środowisko gry – czyli strona internetowa i aplikacja mobilna

Ostatnia cecha jest tylko teoretycznie najmniej ważna. Wiadomo dobrze jest gdy strona internetowa bukmachera wygląda ciekawie, kolory nam nie przeszkadzają, a język jest poprawny. Jednak w tym punkcie chodzi nie tylko o to.

Strona internetowa bukmachera to taki nasz „bank”. Miejsce, w którym trzymamy pieniądze i je inwestujemy. Jeżeli strona internetowa została źle przygotowana, to możemy na przykład nie zdążyć oddać trafnego typu! Może się też zdarzyć, że nie będzie nam działać strona obsługująca zakłady na żywo. Dobra strona internetowa nie tylko jest ładnie wykonana, ale też jest sprawna, ułożona logicznie i się nie zawiesza!

Podobne zasady dotyczą aplikacji mobilnej bukmachera. Powinna zajmować mało pamięci na urządzeniu, być logiczna, nie być przesycona powiadomieniami  i powinna być bardzo funkcjonalna. A jeżeli bukmacher takowej nie oferuje, to powinien przynajmniej dostosować stronę internetową do urządzeń mobilnych.

Podsumowanie

Wybór najlepszego bukmachera nie jest sprawą prostą. Rynek jest dynamiczny i coś co dzisiaj jest prawdą, jutro już może być nieaktualne. Na szczęście nasze recenzje i porównania staramy się stale aktualizować. Dzięki temu zawsze będziecie w stanie wybrać najlepszego bukmachera. Najważniejsze jest aby pamiętać, że porównujemy tylko legalnych w Polsce i sprawdzonych w boju bukmacherów. To oznacza, że nie ważne kogo wybierzecie – wybierzecie dobrze.

Wybrałeś Betclic? – Sprawdź ofertę!

(Betclic zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Wybrałeś LVbet? – Sprawdź ofertę!

(LVbet zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Wybrałeś Fortuna? – Sprawdź ofertę!

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Wybrałeś Totolotek? – Sprawdź ofertę!

(Totolotek zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Wybrałeś eToto? – Sprawdź ofertę!

(eToto zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Wybrałeś Betfan? – Sprawdź ofertę!

(Betfan zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)