Porównanie bonusów

Bonusy i promocje legalnych bukmacherów

bonus.jpg (500A?324)

W tym artykule znajdziecie to, na co większość z Was czeka. Informacje o promocjach oferowanych przez legalnych bukmacherów w Polsce. Wszelkiej maści bonusy to coś, co bardzo wyróżnia danego bukmachera. Mogą one być wyższe, ciekawsze, uwarunkowane obrotem, okresowe i tak dalej.

Bonusy i promocje bukmacherów to coś, co zawsze odróżniało polskich bukmacherów od bukmacherów internetowych z zagranicy. Tamci od zawsze oferowali najróżniejsze bonusy, a nasi nie. Obecnie to się zmieniło i wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce oferują swoje bonusy – często lepsze niż nielegalna konkurencja!

Ważne! Bądź bezpieczny i graj legalnie!

Zgodnie z polskim prawem o grach hazardowych reklamowanie bonusów bukmacherów jest niedozwolone. W związku z tym ten artykuł będzie wyglądał inaczej niż pozostałe teksty na naszym portalu. W artykule o ofertach testowaliśmy ofertę grając naprawdę, w artykule o płatnościach dokonywaliśmy realnych depozytów i wypłat, w artykule o obsłudze klienta kontaktowaliśmy się z prawdziwymi problemami, w artykule o aplikacji mobilnych obstawialiśmy nasze zakłady przez telefon, a co będzie w artykule o bonusach skoro nie można opisywać bonusów? Porównamy i ocenimy bonusy, ale bez szczegółów. Dokonamy tego za pomocą kryteriów.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czy Totolotek oferuje bonus?
 • Czy Betclic oferuje bonus?
 • Czy Betfan oferuje bonus?
 • Czy eToto oferuje bonus?
 • Czy LVbet oferuje bonus?
 • Czy Fortuna oferuje bonus?
 • Jak oceniamy Totolotek bonus?
 • Jak oceniamy LVbet bonus?
 • Jak oceniamy Fortuna bonus?
 • Jak oceniamy Betfan bonus?
 • Jak oceniamy Betclic bonus?
 • Jak oceniamy eToto bonus?
 • Czy bonus w Fortuna jest dobry?
 • Czy bonus w LVbet jest dobry?
 • Czy bonus w Totolotek jest dobry?
 • Czy bonus w Betclic jest dobry?
 • Czy bonus w Betfan jest dobry?
 • Czy bonus w eToto jest dobry?
 • Który bukmacher ma najlepszy bonus?
 • Jakie są bonusy bukmacherskie w Polsce?

Bonusy i promocje u bukmacherów

Zaczniemy dosyć ogólnie. Jak można oceniać, a co za tym idzie porównywać bonusy i promocje u bukmacherów? Naszym zdaniem jest kilka kryteriów i dla każdego z Was inne kryterium może być ważniejsze. Opiszemy teraz krótko te kryteria a następnie sprawdzimy, którego bukmachera najlepiej wybrać jeżeli dane kryterium jest dla nas ważne. Kryteria bonusów bukmacherskich to:

 • wysokość bonusu;
 • procent bonusu;
 • łatwość obrotu;
 • częstotliwość bonusu.

Wysokość bonusu to po prostu kwota, którą można otrzymać od bukmachera za darmo. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w życiu nie ma nic za darmo. Bukmacher dając nam gotówkę, chce tak naprawdę abyśmy przetestowali jego stronę i przyzwyczaili się do gry u niego. Hazard bowiem uzależnia. Świadomy typer może natomiast otrzymać dodatkowe pieniądze na grę. Oczywiście czym wyższy bonus, tym lepiej dla nas.

Procent bonusu bukmachera, to procent, jaki stanowi wartość bonusu w stosunku do naszego depozytu. Na przykład jeżeli jeden bukmacher oferuje bonus 100% do kwoty 500 PLN, a drugi 50% do kwoty 5000%, to wysokości tych bonusów są różne. Sami musimy zdecydować czy ważniejsza jest dla nas kwota, czy procent bonusu. A może to i to?

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Betclic!

Na stronie Betclic możecie poczytać o aktualnych ofertach bukmachera!

Podczas rejestracji w Betclic można podać kod bonusowy: MAXPL
(Betclic zakłady bukmacherskie to legalny, polski bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Łatwość obrotu u bukmachera, to czynności, które musimy wykonać zanim bonus będzie można wypłacić. Najczęściej jest to postawienie kwoty bonusu daną liczbę razy po danym kursie minimalnym. Oczywiście czym niższy obrót bonusem, tym dla nas lepiej.

Wreszcie, częstotliwość bonusu, to częstotliwość z jaką bukmacher oferuje nam kolejne bonusy. Bukmacherzy dzielą się na takich, którzy oferują tylko bonusy powitalne i takich, u których bonusy to codzienność. Bonusy możemy otrzymywać tak po prostu bez powodu, z okazji jakiegoś wydarzenia sportowego, albo regularnie co jakiś okres czasu.

Zanim przejdziemy do naszego porównania jedno zdanie wstępu. Najlepiej dla nas jeżeli bukmacher oferuje wysoki bonus, w formie wysokiego procentu, z łatwym obrotem i często. Czy to możliwe w Polsce?

Bonusy u legalnych bukmacherów

Tak jak pisaliśmy na początku tego artykułu, dokładny opis  polskich bonusów jest niezgodny z prawem. Pozwolimy sobie zatem porównać bukmacherów na podstawie naszych kryteriów. W związku z tym będziemy się posługiwać słowem, a nie przykładami liczbowymi. Co będziemy porównywać?

 • jakość bonusu powitalnego;
 • obrót bonusami;
 • okresowe bonusy i promocje;
 • programy lojalnościowe.

Bonus powitalny u bukmacherów w Polsce

Wszyscy bukmacherzy recenzowani w tym artykule mogą oferować bonus powitalny. Wszyscy oni mogą oferować bonus powitalny jako część bezdepozytową (a więc zakładając konto otrzymujecie darmową gotówkę i nie trzeba robić depozytu) oraz część depozytową (bonus w wysokości procentu od Waszego depozytu).

Jeżeli chodzi o część niewymagającą depozytu, to Fortuna, LVbet i Totolotek oferują identyczny bonus. eToto, betclic i Betfan takiego bonusu nie oferują. Natomiast jeżeli chodzi o część zależną od depozytu to wyniki naszej analizy można przedstawić następująco:

 • LVbet, Totolotek, Betclic, eToto i Fortuna oferują taki sam procent bonusu od depozytu;
 • najwyższy bonus oferuje bukmacher Betfan.

Innymi słowy forma bonusu jest u wszystkich bukmacherów taka sama, ale kwotowo najwięcej sprezentuje Wam bukmacher Betfan. Pamiętajcie  jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z bonusów u wszystkich sześciu bukmacherów. Wtedy zmaksymalizujecie swoje zyski.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera LVbet!

Na stronie LVbet możecie poczytać o aktualnych ofertach bukmachera!

(LVbet zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Obrót bonusem u  legalnych bukmacherów

Obrót bonusem tak naprawdę rozdziela bonusy dobre od kiepskich. Co z tego, że dostaniecie 5000 zł za darmo, jeżeli trzeba to będzie obrócić 15 razy po kursie ponad 7,50? Jak wygląda sprawa obrotu bonusami w Polsce?

Najłatwiejsze warunki obrotu bonusem ma bukmacher LVbet, następnie Betclic, Betfan, Totolotek, a listę zamyka eTotoFortuna. Wszyscy Ci bukmacherzy mają jednak stosunkowo niskie warunki obrotu w porównaniu do zagranicznych bukmacherów internetowych.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Fortuna!

Na stronie Fortuna dowiesz się, jakie oferty są aktualnie dostępne!

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Okresowe bonusy dodatkowe u bukmacherów

Jeżeli skorzystaliście już z bonusów powitalnych, to pewnie interesują Was dodatkowe bonusy. Czy polscy bukmacherzy oferują takie bonusy, promocje i konkursy? Tak. Jak często? To już bywa różnie.

Ponownie nie wdając się w szczegóły dokonamy jedynie syntezy sytuacji na polskim rynku zakładów bukmacherskich.

 • bukmacher Fortuna i Totolotek najczęściej przyznaje bonusy dedykowane;
 • bukmacher LVbet najczęściej organizuje konkursy;
 • bukmacher Betfan najczęściej podwyższa kursy.

Fortuna i Totolotek bardzo często przyznają bonusy indywidualne. Ciężko nam poznać ich algorytm, ale widzimy, że przynajmniej raz w miesiącu każdy użytkownik otrzymuje jakąś ofertę. Są to oferty na różne kwoty i o różnych warunkach. Ważne jednak, że są dedykowane dla danego użytkownika.

LVbet bardzo lubi promocje związane z wydarzeniami sportowymi. Bonus za kupno karnetu, konkurs z okazji turnieju tenisowego, bonus na siatkówkę, i tak dalej. Takie bonusy są dużo ciekawsze od zwykłych, często wyższe, ale i wymagania do ich otrzymania są trudniejsze do spełnienia niż zwykły depozyt.

Bukmacher Betfan to bardzo często bonusy obcinające podatek, a więc zwiększające kursy. Takie bonusy są najmniej widoczne, ale z drugiej strony nie podlegają żadnemu obrotowi, a więc są najlepsze tak naprawdę.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Totolotek!

Na stronie Totolotek możecie sprawdzić, jakie bonusy są aktualnie oferowane!

totobaner.gif (480×60)

(Totolotek zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe u bukmacherów to także pewien  rodzaj bonusów. Nie różnią się one niczym od zwykłych programów, z których korzystamy na co dzień (na przykład od punktów Payback).

Zasady takich programów są bardzo proste: stawiając zakłady sportowe u bukmacherów zbieracie punkty, które następnie można przeznaczyć na gotówkę, nagrody rzeczowe lub mix (na przykład podwyższenie kursów o 15%).

Opisanie dokładnie programów lojalnościowych bukmacherów wykracza poza ramy tego porównania. Dla klarowności pozwolimy sobie tylko uwypuklić sytuację w Polsce. I tak:

 • Totolotek posiada program lojalnościowy;
 • Fortuna posiada program lojalnościowy;
 • LVbet posiada program lojalnościowy.
 • Betclic, Betfan i eToto takiego programu nie mają.

Jak widać nie wszyscy bukmacherzy opisywani na naszej stronie są profesjonalnie przygotowani do regularnej obsługi graczy. Który program lojalnościowy jest naszym zdaniem najlepszy? Ten od bukmachera Fortuna ma najlepszy przelicznik punktów na gotówkę.

Podsumowanie

Bonus i promocje bukmacherów to bardzo istotny element typowania. Odpowiednie korzystanie z bonusów znacząco zwiększa zyski dobrego typera, ogranicza straty słabego typera oraz pozwala przejść średniemu typerowi ze strefy strat do strefy zysków.

W Polsce oferowanie bonusów jest legalne, ale ich reklamowanie już nie. Dlatego w tym artykule słownie i ogólnie porównujemy ofertę bukmacherów: Betclic, Betfan, eToto, Fortuna, Totolotek oraz LVbet. Trzeba podkreślić, że wszyscy oni oferują dobre bonusy powitalne i bonusy okresowe ze stosunkowo  łatwym obrotem. Można więc skorzystać ze wszystkich trzech.