Porównanie obsługi klienta

Legalni bukmacherzy: porównanie  obsługi klienta

phone.jpg (300×283)

W odniesieniu do rzetelnych I sprawdzonych bukmacherów, porównanie obsługi klienta powinno nie mieć sensu I być zbędne. Dlaczego? Ponieważ (w teorii) nie powinniśmy napotykać żadnych problemów, a więc nie powinniśmy odczuwać konieczności kontaktowania się z naszym bukmacherem. A skoro nie musimy się kontaktować z suportem, to jego jakość nie powinna mieć znaczenia.

W praktyce często występuje konieczność takiego kontaktu nawet u dobrych bukmacherów. A to pojawiają się kwestie związane z weryfikacją, a to nasza wpłata jest długo księgowana, a to życzymy sobie dodać coś do oferty. W takich sytuacjach lepiej grać u bukmachera z najbardziej sprawną obsługą klienta.

Ważne! Bądź bezpieczny i graj legalnie!

Jak zawsze przypominamy, że w tym miejscu dokonujemy sprawdzenia, jak wygląda obsługa klienta u najlepszych legalnych bukmacherów oferujących usług iw Polsce. Co to oznacza? Wszyscy poniżsi bukmacherzy prezentują bardzo wysoki poziom, a my jedynie uwypuklamy drobne różnice pomiędzy nimi.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak skontaktować się z Totolotek?
 • Jak skontaktować się z Fortuna?
 • Jak skontaktować się z LVbet?
 • Jak działa obsługa klienta LVbet?
 • Jak działa obsługa klienta Totolotek?
 • Jak działa obsługa klienta Fortuna?
 • Jakie są godziny pracy Totolotek?
 • Jakie są godziny pracy Fortuna?
 • Jakie są godziny pracy LVbet?

Legalny support to polski support

Nie jest łatwo porównać jakość obsługi klienta, bo w trakcie gry u różnych bukmacherów wynikają różne problem. Można jednak spróbować dokonać pewnych uogólnień. Po pierwsze, warto rozważyć formy kontaktu dostępne dla użytkowników. Te szczegółowo zostały omówione w naszych recenzjach. W tym miejscu zaznaczymy tylko, że najwięcej dostępnych form kontaktu posiada Totolotek oraz Fortuna, którzy poza standardowymi formami kontaktu (czat na żywo, mail) mają też bardzo rozbudowaną sieć lokali naziemnych, w których możemy rozwiązać nasz problem.

Drugą kwestią są godziny pracy polskiej obsługi klienta. Co z tego, że bukmacher oferuje wiele możliwości kontaktu, skoro nie oferuje ich o dogodnych godzinach? Jeżeli chodzi o naszych partnerów to support bukmachera Totolotek pracuje w godzinach 9:30 – 20:00 (codziennie, ale w poniedziałek zaczynają o 10:00). Natomiast pracownicy LVbet są dla nas dostępni w godzinach od 8:00 do 23:00 przez siedem dni w tygodniu. Obsługa klienta bukmachera Fortuna odpowiada na pytania od 10:00 do 22:00.

Aby nie podawać suchych danych postanowiliśmy to zweryfikować i zadaliśmy inne pytanie wszystkim trzem bukmacherom przez emaila. Zrobiliśmy to dwukrotnie – raz w środku nocy,  w czasie, w którym żaden support jeszcze nie pracował, a raz w środku dnia, kiedy wszyscy pracownicy powinni być dostępni. Jak przedstawiają się wyniki?

Pytanie zadane bukmacherom w środku nocy:

 • 1. miejsce: LVbet – odpowiedź o 8:03!
 • 2. miejsce: Totolotek – odpowiedź o 8:39.
 • 3. miejsc: Fortuna – odpowiedź o 11:36!

Pytanie zadane mailem w czasie godzin pracy bukmacherów:

 • 1. miejsce: LVbet – odpowiedź po 4 minutach.
 • 2. miejsce: Totolotek – odpowiedź po 8 minutach.
 • 3. miejsc: Fortuna – odpowiedź po 10 minutach.

Widać wyraźnie, że najsprawniej działa support bukmachera LVbet, ale wszyscy bukmacherzy problemy rozwiązują dosyć sprawnie. Najdłużej musieliśmy czekać rano na pracowników Fortuny, ale w trakcie dnia różnica ta już jest minimalna. Sprawdziliśmy również szybkość zgłoszenia się konsultanta na czacie na żywo, ale nie podajemy wyników, bo się prawie nie różniły. Generalnie czat na żywo oceniamy jako bardzo sprawnie działający w Fortuna, LVbet oraz Totolotek – jest to najszybsza forma uzyskania pomocy.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera LVbet!

Na stronie LVbet dowiesz się, jak się z nimi skontaktować!

(LVbet zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Czas weryfikacji konta

Analiza obsługi klienta legalnych bukmacherów powinna dotyczyć jeszcze jednego elementu. Czasu i formalności związanych z weryfikacją konta. Wszyscy polscy bukmacherzy są zobowiązani do weryfikowania konta swoich użytkowników. Proces ten może być bardziej skomplikowany lub mniej skomplikowany. Nasi eksperci w celach testów założyli i zweryfikowali po dwa konta w Fortuna, LVbet i Totolotek. Jakie wnioski można wyciągnąć z tej analizy?

Najsprawniej konto zweryfikował bukmacher Totolotek. Tutaj musimy zaznaczyć, że raz dowód osobisty został zeskanowany normalnie, a za drugim razem został przekreślony czerwoną kreską dla bezpieczeństwa. Obie wersje przeszły szybko i bez problemów w Totolotek. Nie trzeba było odpowiadać na żadne pytania, rozmawiać przez telefon, ani dostarczać dalszych dokumentów. Trwało to średnio około 2 godzin (lub do poranka następnego dnia w przypadku konta założonego w nocy).

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Totolotek!

O weryfikacji możecie poczytać na stronie Totolotek!

totobaner.gif (480×60)

(Totolotek zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Bardzo podobnie wypadł bukmacher LVbet. Również nie proszono nas o żadne dodatkowe dokumenty. Konto założone w nocy zostało zweryfikowane szybciej, natomiast konto założone w dzień później niż w Totolotek. Różnice były niewielkie.

Najdłużej trwała weryfikacja u bukmachera Fortuna. Dokument nieprzekreślony przeszedł sprawnie w kilka godzin, ale już dokument przekreślony wywołał problem. Obsługa klienta poprosiła nas o nowe, czytelniejsze skany. Na szczęście problem udało się rozwiązać bez dostarczania nowych skanów – obsługa klienta zrozumiała wyjaśnienie, że jest to dla naszego bezpieczeństwa i przyjęła przekreślony dowód. Trwało to dodatkowy dzień, ale rozwiązanie było bardzo pozytywne!

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Fortuna!

Na stronie Fortuna można poczytać o weryfikacji ich kont!

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Podsumowanie

Na wstępie zaznaczamy, że cała trójka bukmacherów wypadła bardzo dobrze. Problemy były rozwiązywane sprawnie i na korzyść klienta.

Spośród polskich bukmacherów, po dokonaniu wielokryterialnej analizy obsługi klienta, najlepszy jest Totolotek oraz LVbet! Najgorzej i najmniej przyjaźnie w stosunku do użytkownika wypada niestety bukmacher Fortuna, ale należy zaznaczyć, że najgorzej nie oznacza źle! Po prostu konkurencja w postaci LVbet i Totolotka jest na tyle dobra, że zostawiła Fortunę w tyle.