Porównanie obsługi klienta

Legalni bukmacherzy: porównanie  obsługi klienta

phone.jpg (300A?283)

W odniesieniu do rzetelnych I sprawdzonych bukmacherów, porównanie obsługi klienta powinno nie mieć sensu I być zbędne. Dlaczego? Ponieważ (w teorii) nie powinniśmy napotykać żadnych problemów, a więc nie powinniśmy odczuwać konieczności kontaktowania się z naszym bukmacherem. A skoro nie musimy się kontaktować z suportem, to jego jakość nie powinna mieć znaczenia.

W praktyce często występuje konieczność takiego kontaktu nawet u dobrych bukmacherów. A to pojawiają się kwestie związane z weryfikacją, a to nasza wpłata jest długo księgowana, a to życzymy sobie dodać coś do oferty. W takich sytuacjach lepiej grać u bukmachera z najbardziej sprawną obsługą klienta.

Ważne! Bądź bezpieczny i graj legalnie!

Jak zawsze przypominamy, że w tym miejscu dokonujemy sprawdzenia, jak wygląda obsługa klienta u najlepszych legalnych bukmacherów oferujących usług iw Polsce. Co to oznacza? Wszyscy poniżsi bukmacherzy prezentują bardzo wysoki poziom, a my jedynie uwypuklamy drobne różnice pomiędzy nimi.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak skontaktować się z Totolotek?
 • Jak skontaktować się z Fortuna?
 • Jak skontaktować się z LVbet?
 • Jak się skontaktować z Betclic?
 • Jak się skontaktować z Betfan?
 • Jak się skontaktować z eToto?
 • Jak działa obsługa klienta LVbet?
 • Jak działa obsługa klienta Totolotek?
 • Jak działa obsługa klienta Fortuna?
 • Jak działaobsługa klienta Betclic?
 • Jak działa obsługa klienta Betfan?
 • Jakie są godziny pracy Totolotek?
 • Jakie są godziny pracy Fortuna?
 • Jakie są godziny pracy LVbet?
 • Jakie są godziny pracy Betclic?
 • Jakie są godziny pracy Betfan?

Legalny support to polski support

Nie jest łatwo porównać jakość obsługi klienta, bo w trakcie gry u różnych bukmacherów wynikają różne problem. Można jednak spróbować dokonać pewnych uogólnień. Po pierwsze, warto rozważyć formy kontaktu dostępne dla użytkowników. Te szczegółowo zostały omówione w naszych recenzjach. W tym miejscu zaznaczymy tylko, że najwięcej dostępnych form kontaktu posiada Totolotek oraz Fortuna, którzy poza standardowymi formami kontaktu (czat na żywo, mail) mają też bardzo rozbudowaną sieć lokali naziemnych, w których możemy rozwiązać nasz problem.

Drugą kwestią są godziny pracy polskiej obsługi klienta. Co z tego, że bukmacher oferuje wiele możliwości kontaktu, skoro nie oferuje ich o dogodnych godzinach? Jeżeli chodzi o naszych partnerów to support bukmachera Totolotek pracuje w godzinach 9:30 – 20:00 (codziennie, ale w poniedziałek zaczynają o 10:00). Natomiast pracownicy LVbet są dla nas dostępni w godzinach od 8:00 do 23:00 przez siedem dni w tygodniu. Obsługa klienta bukmachera Fortuna odpowiada na pytania od 10:00 do 22:00. Natomiast support Betfan czynny jest od 9:00 do 23:00.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Betclic!

Na stronie Betclic możecie sprawdzić kontakt do bukmachera!

Podczas rejestracji w Betclic można podać kod bonusowy: MAXPL
(Betclic zakłady bukmacherskie to legalny, polski bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Aby nie podawać suchych danych postanowiliśmy to zweryfikować i zadaliśmy inne pytanie wszystkim powyższym bukmacherom przez emaila. Zrobiliśmy to dwukrotnie – raz w środku nocy,  w czasie, w którym żaden support jeszcze nie pracował, a raz w środku dnia, kiedy wszyscy pracownicy powinni być dostępni. Jak przedstawiają się wyniki?

Pytanie zadane bukmacherom w środku nocy:

 • 1. miejsce: LVbet – odpowiedź o 8:03!
 • 2. miejsce: Betclic – odpowiedź o 8:31!
 • 3. miejsce: Totolotek – odpowiedź o 8:39!
 • 4. miejsce: Betfan – odpowiedź o 9:03!
 • 5. miejsce: eToto – odpowiedź o 9:15!
 • 6. miejsc: Fortuna – odpowiedź o 11:36!

Pytanie zadane mailem w czasie godzin pracy bukmacherów:

 • 1. miejsce: LVbet – odpowiedź po 4 minutach.
 • 2. miejsce: Betclic – odpowiedź po 7 minutach.
 • 3. miejsce: Totolotek – odpowiedź po 8 minutach.
 • 4. miejsc: Fortuna – odpowiedź po 10 minutach.
 • 5 miejsce: Betfan – odpowiedź po 11 minutach.
 • 6 miejsce: eToto – odpowiedź po 13 minutach.

Widać wyraźnie, że najsprawniej działa support bukmachera LVbet, ale wszyscy bukmacherzy problemy rozwiązują dosyć sprawnie. Najdłużej musieliśmy czekać rano na pracowników eToto, ale w trakcie dnia różnica ta już jest minimalna. Sprawdziliśmy również szybkość zgłoszenia się konsultanta na czacie na żywo, ale nie podajemy wyników, bo się prawie nie różniły i nie wszyscy bukmacherzy obsługują czat. Generalnie czat na żywo oceniamy jako bardzo sprawnie działający w Fortuna, LVbet, Betfan oraz Totolotek – jest to najszybsza forma uzyskania pomocy.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera LVbet!

Na stronie LVbet dowiesz się, jak się z nimi skontaktować!

(LVbet zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Czas weryfikacji konta

Analiza obsługi klienta legalnych bukmacherów powinna dotyczyć jeszcze jednego elementu. Czasu i formalności związanych z weryfikacją konta. Wszyscy polscy bukmacherzy są zobowiązani do weryfikowania konta swoich użytkowników. Proces ten może być bardziej skomplikowany lub mniej skomplikowany. Nasi eksperci w celach testów założyli i zweryfikowali po dwa konta w Betclic, Betfan, eToto, Fortuna, LVbet i Totolotek. Jakie wnioski można wyciągnąć z tej analizy?

Najsprawniej konto zweryfikował bukmacher Totolotek. Tutaj musimy zaznaczyć, że raz dowód osobisty został zeskanowany normalnie, a za drugim razem został przekreślony czerwoną kreską dla bezpieczeństwa. Obie wersje przeszły szybko i bez problemów w Totolotek. Nie trzeba było odpowiadać na żadne pytania, rozmawiać przez telefon, ani dostarczać dalszych dokumentów. Trwało to średnio około 2 godzin (lub do poranka następnego dnia w przypadku konta założonego w nocy).

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Totolotek!

O weryfikacji możecie poczytać na stronie Totolotek!

totobaner.gif (480×60)

(Totolotek zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Bardzo podobnie wypadł bukmacher LVbet. Również nie proszono nas o żadne dodatkowe dokumenty. Konto założone w nocy zostało zweryfikowane szybciej, natomiast konto założone w dzień później niż w Totolotek. Różnice były niewielkie. Nieźle wypadli też pracownicy Betclic, Betfan i eToto. Proces weryfikacji u tych firm był stosunkowo szybki i bezproblemowy.

Najdłużej trwała weryfikacja u bukmachera Fortuna. Dokument nieprzekreślony przeszedł sprawnie w kilka godzin, ale już dokument przekreślony wywołał problem. Obsługa klienta poprosiła nas o nowe, czytelniejsze skany. Na szczęście problem udało się rozwiązać bez dostarczania nowych skanów – obsługa klienta zrozumiała wyjaśnienie, że jest to dla naszego bezpieczeństwa i przyjęła przekreślony dowód. Trwało to dodatkowy dzień, ale rozwiązanie było bardzo pozytywne!

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Fortuna!

Na stronie Fortuna można poczytać o weryfikacji ich kont!

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Podsumowanie

Na wstępie zaznaczamy, że wszyscy powyżsi bukmacherzy wypadli bardzo dobrze. Problemy były rozwiązywane sprawnie i na korzyść klienta.

Spośród polskich bukmacherów, po dokonaniu wielokryterialnej analizy obsługi klienta, najlepszy jest Totolotek oraz LVbet! Najgorzej i najmniej przyjaźnie w stosunku do użytkownika wypada niestety bukmacher Fortuna, ale należy zaznaczyć, że najgorzej nie oznacza źle! Po prostu konkurencja w postaci LVbet i Totolotka jest na tyle dobra, że zostawiła Fortunę w tyle. Betclic, Betfan i eToto to typowe średniacy – uplasowali się tuż za liderami.