Porównanie płatności

Legalni bukmacherzy: wpłaty i wypłaty

with.jpg (400A?313)

Transakcje pieniężne pomiędzy typerem a bukmacherem są  jedną z ważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę wybierając bukmachera. Niewłaściwa decyzja może narazić nas na straty spowodowane prowizjami lub zamrożeniem pieniędzy na dłuższy czas (straty w postaci niewykorzystanych możliwości).

Ten artykuł dosyć mocno będzie się różnił od artykułu o takiej tematyce, który mógłby powstać 10 lat temu. Współcześni typerzy nie mają problemów z wymianą pieniędzy pomiędzy Moneybookers (Skrillem) a bankiem, nie muszą też oni czekać 3 dni aż przelew bankowy dojdzie do bukmachera, nie muszą też się zastanawiać co to jest kod SWIFT. Wpłaty i wypłaty są w dzisiejszych czasach szybsze, sprawniejsze ,tańsze i bezpieczniejsze niż kiedyś. Nie oznacza to jednak, że każda metoda płatności jest taka sama.

Ważne! Bądź bezpieczny i graj legalnie!

Jak zawsze zaznaczamy, że porównujemy najlepszych legalnych bukmacherów działających na polskim rynku. Co to oznacza? Niezależnie od Waszego wyboru (jeżeli będzie on dotyczył jednego z omawianych bukmacherów)  nie stracicie. Mimo wszystko nawet pomiędzy najlepszymi są pewne różnice i my je Wam teraz zobrazujemy.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak wypłacić pieniądze z bukmachera?
 • Jak wpłacić pieniądze do bukmachera?
 • Jakie są sposoby depozytów do bukmacherów?
 • Jak wpłacić BLIKiem do bukmachera?
 • Który bukmacher najszybciej wypłaca?
 • Co to jest BLIK?
 • Czy Polscy bukmacherzy obsługują Skrill?
 • Czy z bukmachera trzeba wypłacać na konto bankowe?
 • Jaka jest minimalna wypłata z bukmachera w Polsce?

Wypłaty z legalnych bukmacherów

Z uwagi na prawne uwarunkowania rozpoczniemy nietypowo, bo od wypłat z bukmacherów. W chwili obecnej wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce oferują taką samą formę wypłaty. Chodzi o przelew bankowy na nasze konto.

Po pierwsze musimy Was uspokoić – wypłata na konto bankowe z legalnego bukmachera niczym nie grozi. Po pierwsze, taka forma wypłaty jest w pełni bezpieczna, ponieważ omija pośredników (takich, jak Skrill, czy Neteller). Po drugie, nikt nas nigdy nie okradnie (na przykład przejmując nasze konto), bo ten numer konta jest wpisany automatycznie w naszym profilu (więc nawet jak ktoś się zaloguje na nasze konto, to wypłaci środki tylko na… nasze konto bankowe). Wreszcie, po trzecie , gra u legalnych bukmacherów jest… legalna, a więc wypłacając na konto bankowe niczym nie ryzykujemy.

To, że wszyscy opisywani przez nas bukmacherzy oferują wypłaty jedynie na konto bankowe nie oznacza, że są to takie same wypłaty. Należy porównać trzy kwestie:

 • czas wypłaty;
 • minimalną wypłatę;
 • prowizje za wypłaty.

Który bukmacher wypłaca najszybciej?

Tutaj odpowiedź jest krótka – wypłaty z LVbet są zdecydowanie najszybsze w Polsce, a prawdopodobnie i na świecie. Bukmacher LVbet reklamuje się, że wypłaty realizuje przelewami ekspresowymi i to jest prawda. Niezależnie od dnia tygodnia (nawet w niedziele i święta), godziny (nawet w środku nocy) i kwoty wypłaty LVbet wypłaca błyskawicznie.

Z naszych testów wynika, że bukmacher LVbet może być najszybciej wypłacającym podmiotem oferującym usługi hazardowe na świecie. Rekord odnotowany przez naszych ekspertów to… kilka sekund w niedzielę w nocy! Średnio jest to pięć minut, a najdłużej czekaliśmy 13 minut. Takimi wypłatami nie mogą się pochwalić ani zagraniczni bukmacherzy (na przykład bet365) ani operatorzy pokerowi wypłacający na Skrilla (na przykład szybko wypłacający PokerStars).

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera LVbet!

O wypłatach z LVbet możecie poczytać na ich stronie!

(LVbet zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Drugie miejsce w naszym porównaniu wypłat zajęły ex aequo Betclic, Betfan, Totolotek oraz Fortuna. Wypłaty z tych dwóch bukmacherów trwają od kilku godzin aż do następnego dnia roboczego. Tak naprawdę ciągle jest to bardzo dobry rezultat, ale w porównaniu z LVbet wygląda to dużo gorzej. najwolniej wypłaca eToto, z którego trwa to najczęściej 1 dzień roboczy.

Jaka jest minimalna wypłata z bukmachera?

Pod względem minimalnej wypłaty nie ma większych różnic pomiędzy opisywanymi przez nas bukmacherami. Wygrywa Betclic, Betfan, Fortuna oraz Totolotek, które nie wymagają minimalnej kwoty wypłaty. Z obu tych bukmacherów wypłacimy nawet 1 PLN.

Bukmacher LVbet oczekuje wypłat w wysokości minimum 25 PLN. Trzeba przyznać, że jest to ograniczenie naszej wolności, ale tak naprawdę – czy ktokolwiek chociaż rozważa mniejsze wypłaty?

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Totolotek!

Na stronie Totolotek można sprawdzić ich minimalną wypłatę.

totobaner.gif (480×60)

(Totolotek zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Ile kosztuje wypłata z bukmachera?

Tutaj nasze porównanie jest proste i bardzo pozytywne. Ani Betclic, ani Betfan, ani eToto, ani LVbet, ani Totolotek, ani Fortuna nie pobierają żadnych prowizji za wypłatę środków z konta. W związku z tym nie ma co się przesadnie rozpisywać w tym podpunkcie.

Podsumowanie wypłat

Podsumowując same wypłaty zdecydowanie wygrywa bukmacher LVbet.  brak prowizji i najszybsze wypłaty na świecie zdecydowanie nie mogą zostać przesłonione przez istnienie (niskiej) minimalnej kwoty wypłaty.

Wpłaty do legalnych bukmacherów

Depozyty są równie ważne co wypłaty. No dobrze, mówiąc szczerze są trochę mniej ważne, ale tylko dlatego, że są one ważniejsze dla drugiej strony (bukmacherów), a więc zostały dopracowane do perfekcji dużo wcześniej. Na co powinniśmy zwracać uwagę dokonując depozytów do bukmacherów? Naszym zdaniem najważniejsze cechy to:

 • czas depozytu;
 • opłaty dodatkowe;
 • wachlarz dostępnych możliwości depozytu.

Zanim krótko omówimy te cechy u opisywanych bukmacherów musimy zaznaczyć, ze wpłaty do legalnych bukmacherów są już dopracowane niemal do perfekcji. To znaczy, że różnice są naprawdę minimalne, a często różnic nawet nie ma.

Ile trwa depozyt do bukmachera w Polsce?

Standardowo musimy zacząć od formułki „to zależy od wybranej formy depozytu”. Jeżeli dokonujemy depozytu do bukmachera tradycyjnym przelewem bankowym (na przykład jeszcze w okienku pocztowym), to zajmie to kilka dni roboczych. Generalnie do każdego z trzech omawianych bukmacherów możemy wpłacić pieniądze w kilka minut za pośrednictwem szybkich metod depozytu.

Teoria to jedno, a jak depozyty wyglądają w praktyce? W naszych testach polegających na dokonaniu kilkunastu depozytów (szybkimi metodami – BLIKiem, kartą, przelewami błyskawicznymi) do trzech wymienionych bukmacherów najgorzej wypadła Fortuna, u której kilka depozytów trwało nawet do 15 minut. Na środki musieliśmy też poczekać w Etoto. Dużo lepiej było w Betfan, BetclicTotolotek i LVbet, gdzie środki pojawiały się na koncie automatycznie za każdym razem.

Czy wpłata do bukmachera coś kosztuje?

Ponownie pozwolimy sobie na bardzo krótką odpowiedź. Ani Totolotek, ani Fortuna, ani LVbet, ani Betclic, ani Betfan, ani eToto nie pobierają żadnych prowizji za depozytu. Niezależnie od kwot depozytów oraz ich ilości. Możemy wpłacać i wypłacać do woli, codziennie.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Betclic!

Na stronie Betclic możecie przeczytać o metodach wpłaty do tego bukmachera!

Podczas rejestracji w Betclic można podać kod bonusowy: MAXPL
(Betclic zakłady bukmacherskie to legalny, polski bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Jak można wpłacić pieniądze do bukmachera?

Większość z Was ma konta bankowe (jeżeli nie wszyscy), a więc większości z Was wystarczyć powinny wpłaty przez szybkie przelewy bankowe, ewentualnie przez kartę kredytową. Niektórzy mają jednak swoje motywy, ,aby wpłacać za pośrednictwem zwykłego przelewu, portfela internetowego, a nawet karty przedpłaconej. Dlatego zawsze lepiej grac u bukmachera, który oferuje więcej możliwości depozytów.

Każdy z omawianych przez nas bukmacherów (Totolotek, Fortuna oraz LVbet) umożliwiają wpłaty za pośrednictwem szybkich przelewów internetowych, BLIKa i karty kredytowej. U niektórych BLIK i karta kredytowa jest dostępna od razu, a u niektórych za pośrednictwem funkcji przelewy24.

Fortuna dodatkowo umożliwia depozyty za pomocą szybkiego przelewu bankowego bezpośrednio ze stron banków oraz dzięki funkcji Masterpass. Totolotek i LVbet oferują dodatkowo możliwość depozytu za pomocą karty paysafecard oraz Skrilla, a LVbet promuje także wpłaty przez paymenticon.

Przeczytaj pełną recenzję bukmachera Fortuna!

Jak działa funkcja Masterpass można się dowiedzieć na stronie Fortuna!

(Fortuna zakłady bukmacherskie to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.)

Podsumowanie wpłat

Najszerszą gamę dostępnych depozytów oferuje LVbet. Jednak cała szóstka oferuje podstawowe formy depozytów, którymi wpłacimy środki w ciągu kilku chwil na nasze konto bukmacherskie. Najczęściej opóźnia się serwer Fortuny, ale te opóźnienia to kilak minut.

Żaden z opisywanych bukmacherów nie pobiera opłat za depozyty, ani nie ustalił przesadnej minimalnej kwoty wpłaty (do LVbet jest to 10 PLN, pozostała piątka nie ma takiej kwoty w ogóle).

Podsumowanie

Jeżeli transfery pieniężne są dla Ciebie najważniejsze przy wyborze bukmachera, to powinieneś wybrać LVbet. Ten bukmacher wypłaca zdecydowanie najszybciej, a dodatkowo oferuje najszerszą formę depozytów. Pomimo pewnych ograniczeń (minimalna kwota depozytu – 10 PLN, a wypłaty 25 PLN) jest to najlepszy bukmacher pod względem wpłat i wypłat.

Fortuna, Betclic, Betfan, eToto oraz Totolotek ustępują mu, ale niewiele. Prawdopodobnie wpłata przez paymenticon nie jest dla Was priorytetem. Musicie się zastanowić, czy jest nim dla Was szybkość wypłaty.

Podejmując decyzje pamiętajcie jednak, że Betclic, Betfan, eToto FortunaTotolotek wypłacają bardzo sprawnie i wiele zagranicznych bukmacherów mogłoby im pozazdrościć. Po prostu LVbet dopracował wypłaty do takiej perfekcji, że trudno go przebić w tym momencie.